SOOVITUSED KODU RAJAMISEKS

Päikest sinu ellu!
Sul on plaan ehitada maja? Siis on Sul vaja välja mõtelda, mida Sa vajad.

Hoone hingele
Peale selle, et ruumid oleks avarad, soojad, õhurikkad ja valged, on inimesele vaja midagi veel. Ühes ruumis tunneb inimene ennast turvaliselt ja mugavalt, teises mitte. Inimene vajab harmooniat.
Peale selle, peab hoone või ruum, mida Sa võid enda omaks nimetada, olema Sinu nägu, ta peab eristuma teistest.
Hoone peab olema projekteeritud seest väljapoole, see tähendab, alul tuleb projekteerida Sinule sobivad ruumid ja seejärel nendest ruumidest hoone. Heas arhitektuurses projektis on sisearhitektuuri põhiprobleemid juba lahendatud.

Voolav ruum

Hoones ja hoone ümber liikudes peavad üksteise järel avanema ilusad ja vaheldusrikkad vaated.

Lihtne, minimalistlik arhitektuur

Meie elu on nii pingeline ja lärmakas, et selle elu fooniks olev arhitektuur peaks olema vaikne ja tagasihoidlik, muidu Sa ei saa end elupingetest välja puhata.

Eeskujuks Jaapani arhitektuuri looduslähedus

Sellest ajast, kui arhitektid möödunud sajandi alguses avastasid jaapani arhitektuuri, on arhitektuur liikunud tasapisi jaapani arhitektuuri suunas. Seda on tunda eriti moodsas minimalistlikus arhitektuuris. Lihtsus ja looduslähedus on jaapani elamuarhitektuurile alati omased olnud.1590. aastal keisrile ehitatud Villa Katsura mõjub täiesti tänapäevasena.

Feng Shui

Midagi on õppida ka vanast hiina ehitustarkusest, näiteks harmoonia ja nii meheliku kui naiseliku alge vajalikkust igas kunstiteoses.









OÜ Arhitektibüroo Helmi Sakkov, Tatraoru 2, Aakaru küla, Kambja vald 62029, Tel 735 3969, GSM 506 5548 e-mail: hemi@hiir.ee